3059P-1-100
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3059P-1-100
3059P-1-100
型号
3059P-1-100
品牌
Bourns Inc.
描述
TRIMMER 10 OHM 1W PC PIN SIDE
数据表
3059P-1-100.pdf
分类
微调电位器
交付服务
3059P-1-100
内容 *
    3059P-1-100 规格
    SeriesTrimpot® 3059 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance10 Ohms
    Part StatusActive
    Mounting TypeChassis Mount
    Power (Watts)1W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns22
    Size / DimensionRectangular - 0.315" x 0.190" Face x 1.250" L (8.00mm x 4.83mm x 31.75mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C