3009P-1-200LF
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3009P-1-200LF
3009P-1-200LF
型号
3009P-1-200LF
描述
TRIMMER 20 OHM 0.75W PC PIN SIDE
数据表
3009P-1-200LF.pdf
交付服务
3009P-1-200LF
内容 *
    3009P-1-200LF 规格
    SeriesTrimpot® 3009 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance20 Ohms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns15
    Size / DimensionRectangular- 0.354" x 0.190" Face x 0.750" L (8.98mm x 4.83mm x 19.05mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C