3006Y-1-204
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3006Y-1-204
3006Y-1-204
型号
3006Y-1-204
描述
TRIMMER 200K OHM 0.75W PC PIN
数据表
3006Y-1-204.pdf
交付服务
3006Y-1-204
内容 *
    3006Y-1-204 规格
    SeriesTrimpot® 3006 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance200 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns15
    Size / DimensionRectangular - 0.250" x 0.190" Face x 0.750" L (6.35mm x 4.83mm x 19.05mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C