3006P-1-505Z
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3006P-1-505Z
3006P-1-505Z
型号
3006P-1-505Z
描述
TRIMMER 5M OHM 0.75W PC PIN SIDE
数据表
3006P-1-505Z.pdf
交付服务
3006P-1-505Z
内容 *
    3006P-1-505Z 规格
    SeriesTrimpot® 3006 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance5 MOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypePanel Mount, Through Hole
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns15
    Size / DimensionRectangular - 0.250" x 0.190" Face x 0.750" L (6.35mm x 4.83mm x 19.05mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C