DMTH6004SCT
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 晶体管-FET,MOSFET-单个
DMTH6004SCT
DMTH6004SCT
型号
DMTH6004SCT
描述
MOSFET 60V 100A TO220-3
数据表
DMTH6004SCT.pdf
交付服务
DMTH6004SCT
内容 *
    DMTH6004SCT 规格
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 60V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 100A (Tc)
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) 10V
    Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 95.4nC @ 10V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4556pF @ 30V
    Vgs (Max) ±20V
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 2.8W (Ta), 136W (Tc)
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.65 mOhm @ 100A, 10V
    Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)