DMTH10H010LCT
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 晶体管-FET,MOSFET-单个
DMTH10H010LCT
DMTH10H010LCT
型号
DMTH10H010LCT
描述
MOSFET 100V 108A TO220AB
数据表
DMTH10H010LCT.pdf
交付服务
DMTH10H010LCT
内容 *
    DMTH10H010LCT 规格
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 108A (Tc)
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) 10V
    Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 250µA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 53.7nC @ 10V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2592pF @ 50V
    Vgs (Max) ±20V
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 2.4W (Ta), 166W (Tc)
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 9.5 mOhm @ 13A, 10V
    Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)