DMT3006LFG-7
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 晶体管-FET,MOSFET-单个
DMT3006LFG-7
DMT3006LFG-7
型号
DMT3006LFG-7
描述
MOSFET N-CHA 30V 16A POWERDI
数据表
DMT3006LFG-7.pdf
交付服务
DMT3006LFG-7
内容 *
    DMT3006LFG-7 规格
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 30V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 16A (Ta), 55.6A (Tc)
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) 4.5V, 10V
    Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 22.6nC @ 10V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1320pF @ 15V
    Vgs (Max) ±20V
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 27.8W (Tc)
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 6 mOhm @ 12A, 10V
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)