DMT3006LFDF-13
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 晶体管-FET,MOSFET-单个
DMT3006LFDF-13
DMT3006LFDF-13
型号
DMT3006LFDF-13
品牌
Diodes Incorporated
描述
MOSFET NCH 30V 14.1A UDFN2020
数据表
DMT3006LFDF-13.pdf
分类
晶体管-FET,MOSFET-单个
交付服务
DMT3006LFDF-13
内容 *
    DMT3006LFDF-13 规格
    Part Status Active
    FET Type N-Channel
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 30V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 14.1A (Ta)
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) -
    Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 22.6nC @ 10V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1320pF @ 15V
    Vgs (Max) -
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 800mW (Ta)
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 7 mOhm @ 9A, 10V
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)