DMT10H010LK3-13
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 晶体管-FET,MOSFET-单个
DMT10H010LK3-13
DMT10H010LK3-13
型号
DMT10H010LK3-13
品牌
Diodes Incorporated
描述
MOSFET N-CH 100V 68.8A TO252-3
数据表
DMT10H010LK3-13.pdf
分类
晶体管-FET,MOSFET-单个
交付服务
DMT10H010LK3-13
内容 *
    DMT10H010LK3-13 规格
    Part Status Active
    FET Type N-Channel
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 68.8A (Tc)
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) 6V, 10V
    Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 53.7nC @ 10V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2592pF @ 50V
    Vgs (Max) ±20V
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 3W (Ta)
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.8 mOhm @ 13A, 10V
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)