DMP6350S-7
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 晶体管-FET,MOSFET-单个
DMP6350S-7
DMP6350S-7
型号
DMP6350S-7
描述
MOSFET P-CHA 60V 720MW SOT23
数据表
DMP6350S-7.pdf
交付服务
DMP6350S-7
内容 *
    DMP6350S-7 规格
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 60V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 1.5A (Ta)
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) 4.5V, 10V
    Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 4.1nC @ 10V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 206pF @ 30V
    Vgs (Max) ±20V
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 720mW (Ta)
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 350 mOhm @ 900mA, 10V
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)