DMP3068L-13
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 晶体管-FET,MOSFET-单个
DMP3068L-13
DMP3068L-13
型号
DMP3068L-13
描述
MOSFET P-CH 30V 3.9A SOT23
数据表
DMP3068L-13.pdf
交付服务
DMP3068L-13
内容 *
    DMP3068L-13 规格
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 30V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 3.3A (Ta)
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) -
    Vgs(th) (Max) @ Id 1.3V @ 250µA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 15.9nC @ 10V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 708pF @ 15V
    Vgs (Max) -
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 700mW (Ta)
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 72 mOhm @ 4.2A, 10V
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)