DMP3008SFGQ-7
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 晶体管-FET,MOSFET-单个
DMP3008SFGQ-7
DMP3008SFGQ-7
型号
DMP3008SFGQ-7
描述
MOSFET P-CH 30V 8.6A PWRDI3333-8
数据表
DMP3008SFGQ-7.pdf
交付服务
DMP3008SFGQ-7
内容 *
    DMP3008SFGQ-7 规格
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 30V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 8.6A (Ta)
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) 4.5V, 10V
    Vgs(th) (Max) @ Id 2.1V @ 250µA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 47nC @ 10V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2230pF @ 15V
    Vgs (Max) ±20V
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 900mW (Ta)
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 17 mOhm @ 10A, 10V
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)