DMP2008UFG-13
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 晶体管-FET,MOSFET-单个
DMP2008UFG-13
DMP2008UFG-13
型号
DMP2008UFG-13
描述
MOSFET P-CH 20V 14A POWERDI
数据表
DMP2008UFG-13.pdf
交付服务
DMP2008UFG-13
内容 *
    DMP2008UFG-13 规格
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 20V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 14A (Ta), 54A (Tc)
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) -
    Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 250µA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 72nC @ 4.5V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6909pF @ 10V
    Vgs (Max) -
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 2.4W (Ta), 41W (Tc)
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 8 mOhm @ 12A, 4.5V
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)