DMP2004WK-7
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 晶体管-FET,MOSFET-单个
DMP2004WK-7
DMP2004WK-7
型号
DMP2004WK-7
描述
MOSFET P-CH 20V 400MA SC70-3
数据表
DMP2004WK-7.pdf
交付服务
DMP2004WK-7
内容 *
    DMP2004WK-7 规格
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 20V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 400mA (Ta)
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) -
    Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 250µA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs -
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 175pF @ 16V
    Vgs (Max) -
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 250mW (Ta)
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 900 mOhm @ 430mA, 4.5V
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)