DMP10H4D2S-13
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 晶体管-FET,MOSFET-单个
DMP10H4D2S-13
DMP10H4D2S-13
型号
DMP10H4D2S-13
品牌
Diodes Incorporated
描述
MOSFET P-CH 100V 0.27A SOT23
数据表
DMP10H4D2S-13.pdf
分类
晶体管-FET,MOSFET-单个
交付服务
DMP10H4D2S-13
内容 *
    DMP10H4D2S-13 规格
    Part Status Active
    FET Type P-Channel
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 270mA (Ta)
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) -
    Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 1.8nC @ 10V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 87pF @ 25V
    Vgs (Max) -
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 380mW (Ta)
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.2 Ohm @ 500mA, 10V
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)