DMN4008LFG-7
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 晶体管-FET,MOSFET-单个
DMN4008LFG-7
DMN4008LFG-7
型号
DMN4008LFG-7
品牌
Diodes Incorporated
描述
MOSFET N-CH 40V 14.4A PWDI3333-8
数据表
DMN4008LFG-7.pdf
分类
晶体管-FET,MOSFET-单个
交付服务
DMN4008LFG-7
内容 *
    DMN4008LFG-7 规格
    Part Status Active
    FET Type N-Channel
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 40V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 14.4A (Ta)
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) 3.3V, 10V
    Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 74nC @ 10V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3537pF @ 20V
    Vgs (Max) ±20V
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 1W (Ta)
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 7.5 mOhm @ 10A, 10V
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)