DMN2400UFDQ-13
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 晶体管-FET,MOSFET-单个
DMN2400UFDQ-13
DMN2400UFDQ-13
型号
DMN2400UFDQ-13
品牌
Diodes Incorporated
描述
MOSFET N-CH 20V 0.9A DFN1212-3
数据表
DMN2400UFDQ-13.pdf
分类
晶体管-FET,MOSFET-单个
交付服务
DMN2400UFDQ-13
内容 *
    DMN2400UFDQ-13 规格
    Part Status Active
    FET Type N-Channel
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 20V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 900mA (Ta)
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) -
    Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 250µA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 0.5nC @ 4.5V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 37pF @ 16V
    Vgs (Max) -
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 400mW (Ta)
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 600 mOhm @ 200mA, 4.5V
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)