DMN10H220LVT-13
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 晶体管-FET,MOSFET-单个
DMN10H220LVT-13
DMN10H220LVT-13
型号
DMN10H220LVT-13
描述
MOSFET N-CH 100V 1.87A TSOT26
数据表
DMN10H220LVT-13.pdf
交付服务
DMN10H220LVT-13
内容 *
    DMN10H220LVT-13 规格
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 1.87A (Ta)
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) -
    Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 8.3nC @ 10V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 401pF @ 25V
    Vgs (Max) -
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 1.67W (Ta)
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 220 mOhm @ 1.6A, 10V
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)