U15L40YZ3QE
首页 > 产品展示 > 开关 > 拨动开关
U15L40YZ3QE
U15L40YZ3QE
型号
U15L40YZ3QE
品牌
C&K
描述
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V
数据表
U15L40YZ3QE.pdf
分类
拨动开关
交付服务
U15L40YZ3QE
内容 *
    U15L40YZ3QE 规格
    PackageTray
    Series7000
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    FeaturesEpoxy Sealed Terminals
    Part StatusActive
    IlluminationNon-Illuminated
    Actuator TypeLever for Cap
    Mounting TypePanel Mount
    Bushing Thread1/4-40
    Actuator Length-
    Switch FunctionMom-Off-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.062" (1.5mm)
    Ingress Protection-
    Voltage Rating - AC120 V
    Voltage Rating - DC28 V
    Current Rating (Amps)5A (AC/DC)
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C
    Panel Cutout DimensionsCircular - 6.35mm Dia