WW3JTR330.pdf
| Features | Moisture Resistant |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 330 mOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Axial |
| Size / Dimension | 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±90ppm/°C |