WLCR100FET
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
WLCR100FET
WLCR100FET
型号
WLCR100FET
品牌
Ohmite
描述
RES 100M OHM 1% 2W AXIAL
数据表
WLCR100FET.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
WLCR100FET
内容 *
    WLCR100FET 规格
    SeriesWL
    RoHSRoHS
    FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant
    Tolerance±1%
    Resistance100 mOhms
    CompositionWirewound
    Part StatusObsolete
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.180" Dia x 0.449" L (4.57mm x 11.40mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±100ppm/°C