WLBR020FE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
WLBR020FE
WLBR020FE
型号
WLBR020FE
品牌
Ohmite
描述
RES 0.02 OHM 1% 1W AXIAL
数据表
WLBR020FE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
WLBR020FE
内容 *
    WLBR020FE 规格
    SeriesWL
    RoHSRoHS
    FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant
    Tolerance±1%
    Resistance20 mOhms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±300ppm/°C