WHC25RFE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
WHC25RFE
WHC25RFE
型号
WHC25RFE
品牌
Ohmite
描述
RES 25 OHM 1% 2W AXIAL
数据表
WHC25RFE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
WHC25RFE
内容 *
    WHC25RFE 规格
    SeriesWH
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance25 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.180" Dia x 0.449" L (4.57mm x 11.40mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±20ppm/°C