TWW10J27RE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
TWW10J27RE
TWW10J27RE
型号
TWW10J27RE
品牌
Ohmite
描述
RES 27 OHM 5% 10W RADIAL
数据表
TWW10J27RE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
TWW10J27RE
内容 *
    TWW10J27RE 规格
    SeriesTWW
    RoHSRoHS
    FeaturesFlame Proof, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance27 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)10W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.492" L x 0.354" W (12.50mm x 9.00mm)
    Height - Seated (Max)2.008" (51.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 275°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient±350ppm/°C