TWM5J7K5
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
TWM5J7K5
TWM5J7K5
型号
TWM5J7K5
描述
RES 7.5K OHM 5% 5W RADIAL
数据表
TWM5J7K5.pdf
交付服务
TWM5J7K5
内容 *
    TWM5J7K5 规格
    FeaturesFlame Proof, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance7.5 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)5W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.492" L x 0.354" W (12.50mm x 9.00mm)
    Height - Seated (Max)1.024" (26.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 275°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient±350ppm/°C