TUW3J1R5E
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
TUW3J1R5E
TUW3J1R5E
型号
TUW3J1R5E
品牌
Ohmite
描述
RES 1.5 OHM 5% 3W AXIAL
数据表
TUW3J1R5E.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
TUW3J1R5E
内容 *
    TUW3J1R5E 规格
    SeriesTUW
    RoHSRoHS
    FeaturesFlame Proof, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance1.5 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.866" L x 0.315" W (22.00mm x 8.00mm)
    Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
    Operating Temperature275°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±400ppm/°C