TUM3J4K7E.pdf
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 4.7 kOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Axial |
| Size / Dimension | 0.315" Square x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm) |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C |