TN15P3K00FE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
TN15P3K00FE
TN15P3K00FE
型号
TN15P3K00FE
品牌
Ohmite
描述
RES 3K OHM 1% 15W TO220
数据表
TN15P3K00FE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
TN15P3K00FE
内容 *
    TN15P3K00FE 规格
    SeriesTN
    RoHSRoHS
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance3 kOhms
    CompositionThin Film
    Part StatusObsolete
    Failure Rate-
    Power (Watts)15W
    Package / CaseTO-220-2
    Size / Dimension0.394" L x 0.181" W (10.00mm x 4.60mm)
    Height - Seated (Max)0.701" (17.80mm)
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-220
    Temperature Coefficient±50ppm/°C