TK20P3K00JE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
TK20P3K00JE
TK20P3K00JE
型号
TK20P3K00JE
品牌
Ohmite
描述
RES 3K OHM 5% 20W TO220
数据表
TK20P3K00JE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
TK20P3K00JE
内容 *
    TK20P3K00JE 规格
    SeriesTK
    RoHSRoHS
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±5%
    Resistance3 kOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusObsolete
    Failure Rate-
    Power (Watts)20W
    Package / CaseTO-220-2
    Size / Dimension0.394" L x 0.181" W (10.00mm x 4.60mm)
    Height - Seated (Max)0.701" (17.80mm)
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-220
    Temperature Coefficient±200ppm/°C