TFH85M100RJE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
TFH85M100RJE
TFH85M100RJE
型号
TFH85M100RJE
品牌
Ohmite
描述
RES 100 OHM 5% 85W TO264
数据表
TFH85M100RJE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
TFH85M100RJE
内容 *
    TFH85M100RJE 规格
    SeriesTFH
    RoHSRoHS
    FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
    Tolerance±5%
    Resistance100 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusObsolete
    Failure Rate-
    Power (Watts)85W
    Package / CaseTO-264-2
    Size / Dimension0.790" L x 0.200" W (20.07mm x 5.08mm)
    Height - Seated (Max)1.030" (26.16mm)
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-264
    Temperature Coefficient±50ppm/°C