TEH70M150RJE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
TEH70M150RJE
TEH70M150RJE
型号
TEH70M150RJE
品牌
Ohmite
描述
RES 150 OHM 5% 70W TO247
数据表
TEH70M150RJE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
TEH70M150RJE
内容 *
    TEH70M150RJE 规格
    SeriesTEH70
    RoHSRoHS
    FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
    Tolerance±5%
    Resistance150 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusObsolete
    Failure Rate-
    Power (Watts)70W
    Package / CaseTO-247-2
    Size / Dimension0.626" L x 0.200" W (15.90mm x 5.08mm)
    Height - Seated (Max)0.830" (21.08mm)
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-247
    Temperature Coefficient±50ppm/°C