TEH140M7K50FE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
TEH140M7K50FE
TEH140M7K50FE
型号
TEH140M7K50FE
品牌
Ohmite
描述
RES 7.5K OHM 1% 140W TO247
数据表
TEH140M7K50FE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
TEH140M7K50FE
内容 *
    TEH140M7K50FE 规格
    SeriesTEH140
    RoHSRoHS
    FeaturesNon-Inductive, Pulse Withstanding
    Tolerance±1%
    Resistance7.5 kOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)140W
    Package / CaseTO-247-2
    Size / Dimension0.630" L x 0.189" W (16.00mm x 4.80mm)
    Height - Seated (Max)0.925" (23.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-247
    Temperature Coefficient100ppm/°C