TEH100M270RJE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
TEH100M270RJE
TEH100M270RJE
型号
TEH100M270RJE
品牌
Ohmite
描述
RES 270 OHM 5% 100W TO247-2
数据表
TEH100M270RJE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
TEH100M270RJE
内容 *
    TEH100M270RJE 规格
    SeriesTEH100
    RoHSRoHS
    FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
    Tolerance±5%
    Resistance270 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)100W
    Package / CaseTO-247-2
    Size / Dimension0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
    Height - Seated (Max)0.965" (24.51mm)
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-247-2
    Temperature Coefficient50ppm/°C