TCH35PR100J
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
TCH35PR100J
TCH35PR100J
型号
TCH35PR100J
描述
RES 0.1 OHM 5% 35W TO220
数据表
TCH35PR100J.pdf
交付服务
TCH35PR100J
内容 *
    TCH35PR100J 规格
    FeaturesMoisture Resistant
    Tolerance±5%
    Resistance100 mOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusObsolete
    Failure Rate-
    Power (Watts)35W
    Package / CaseTO-220-2
    Size / Dimension0.400" L x 0.175" W (10.16mm x 4.44mm)
    Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-220
    Temperature Coefficient±700ppm/°C