TCH35P91R0FE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
TCH35P91R0FE
TCH35P91R0FE
型号
TCH35P91R0FE
描述
RES 91 OHM 1% 35W TO220-2
数据表
TCH35P91R0FE.pdf
交付服务
TCH35P91R0FE
内容 *
    TCH35P91R0FE 规格
    FeaturesMoisture Resistant
    Tolerance±1%
    Resistance91 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)35W
    Package / CaseTO-220-2
    Size / Dimension0.400" L x 0.175" W (10.16mm x 4.44mm)
    Height - Seated (Max)0.787" (20.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-220-2
    Temperature Coefficient±50ppm/°C