TBH25P5R10J
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
TBH25P5R10J
TBH25P5R10J
型号
TBH25P5R10J
描述
RES 5.1 OHM 5% 25W TO220
数据表
TBH25P5R10J.pdf
交付服务
TBH25P5R10J
内容 *
    TBH25P5R10J 规格
    Tolerance±5%
    Resistance5.1 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)25W
    Package / CaseTO-220-2
    Size / Dimension0.402" L x 0.187" W (10.20mm x 4.75mm)
    Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-220
    Temperature Coefficient±200ppm/°C