TA050PW2R00K
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
TA050PW2R00K
TA050PW2R00K
型号
TA050PW2R00K
品牌
Ohmite
描述
RES 2 OHM 10% 50W POWERCHIP
数据表
TA050PW2R00K.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
TA050PW2R00K
内容 *
    TA050PW2R00K 规格
    SeriesTA
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±10%
    Resistance2 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)50W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension2.220" L x 0.240" W (56.39mm x 6.10mm)
    Height - Seated (Max)2.288" (58.11mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackagePowerchip®
    Temperature Coefficient±10ppm/°C