TA025PW2R00J
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
TA025PW2R00J
TA025PW2R00J
型号
TA025PW2R00J
品牌
Ohmite
描述
RES 2 OHM 5% 25W POWERCHIP
数据表
TA025PW2R00J.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
TA025PW2R00J
内容 *
    TA025PW2R00J 规格
    SeriesPower Chip® TA
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance2 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)25W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension2.220" L x 0.240" W (56.39mm x 6.10mm)
    Height - Seated (Max)1.189" (30.21mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations4
    Supplier Device PackagePowerchip®
    Temperature Coefficient±100ppm/°C