TA025PW1R00JE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
TA025PW1R00JE
TA025PW1R00JE
型号
TA025PW1R00JE
品牌
Ohmite
描述
RES 1 OHM 5% 25W POWERCHIP
数据表
TA025PW1R00JE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
TA025PW1R00JE
内容 *
    TA025PW1R00JE 规格
    SeriesTA
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance1 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)25W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension2.220" L x 0.240" W (56.39mm x 6.10mm)
    Height - Seated (Max)1.189" (30.21mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackagePowerchip®
    Temperature Coefficient±450ppm/°C