SQZ500JB-36K.pdf
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 36 kOhms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Part Status | Active |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Radial - 4 Leads |
| Size / Dimension | 1.102" L x 0.394" W (28.00mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |