SQM10AJB-7K5.pdf
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 7.5 kOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 2.067" (52.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |