SM103032503J
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
SM103032503J
SM103032503J
型号
SM103032503J
描述
RES 250K OHM 10% 1.25W RADIAL
数据表
SM103032503J.pdf
交付服务
SM103032503J
内容 *
    SM103032503J 规格
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±10%
    Resistance250 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.25W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.830" L x 0.100" W (21.08mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)0.340" (8.64mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C