SM103031003J
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
SM103031003J
SM103031003J
型号
SM103031003J
品牌
Ohmite
描述
RES 100K OHM 10% 1.25W RADIAL
数据表
SM103031003J.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
SM103031003J
内容 *
    SM103031003J 规格
    SeriesSlim-Mox
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±10%
    Resistance100 kOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.25W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.830" L x 0.100" W (21.08mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)0.340" (8.64mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C