SM102032503JE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
SM102032503JE
SM102032503JE
型号
SM102032503JE
描述
RES 250K OHM 5% 1W RADIAL
数据表
SM102032503JE.pdf
交付服务
SM102032503JE
内容 *
    SM102032503JE 规格
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±5%
    Resistance250 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.580" L x 0.100" W (14.73mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)0.340" (8.64mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C