SM101034003FE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
SM101034003FE
SM101034003FE
型号
SM101034003FE
品牌
Ohmite
描述
RES 400K OHM 1% 1/2W RADIAL
数据表
SM101034003FE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
SM101034003FE
内容 *
    SM101034003FE 规格
    SeriesSlim-Mox
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance400 kOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.330" L x 0.100" W (8.38mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)0.340" (8.64mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C