SM101021001F
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
SM101021001F
SM101021001F
型号
SM101021001F
品牌
Ohmite
描述
RES 1K OHM 1% 3/4W RADIAL
数据表
SM101021001F.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
SM101021001F
内容 *
    SM101021001F 规格
    SeriesSlim-Mox
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance1 kOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.250" L x 0.070" W (6.35mm x 1.78mm)
    Height - Seated (Max)0.250" (6.35mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C