SM100035005FE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
SM100035005FE
SM100035005FE
型号
SM100035005FE
品牌
Ohmite
描述
RES 50M OHM 1% 1/4W RADIAL
数据表
SM100035005FE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
SM100035005FE
内容 *
    SM100035005FE 规格
    SeriesSlim-Mox
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance50 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.300" L x 0.100" W (7.62mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C