RX-1M7004GE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RX-1M7004GE
RX-1M7004GE
型号
RX-1M7004GE
品牌
Ohmite
描述
RES 7M OHM 2% 1/2W AXIAL
数据表
RX-1M7004GE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
RX-1M7004GE
内容 *
    RX-1M7004GE 规格
    SeriesRX-1M
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±2%
    Resistance7 MOhms
    CompositionMetal Oxide Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.197" Dia x 1.875" L (5.00mm x 47.63mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C