RX-1M5009KE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RX-1M5009KE
RX-1M5009KE
型号
RX-1M5009KE
品牌
Ohmite
描述
RES 500 GOHM 10% 1/2W AXIAL
数据表
RX-1M5009KE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
RX-1M5009KE
内容 *
    RX-1M5009KE 规格
    SeriesRX-1M
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±10%
    Resistance500 GOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.197" Dia x 1.875" L (5.00mm x 47.63mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C