RX-1M1006FE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RX-1M1006FE
RX-1M1006FE
型号
RX-1M1006FE
品牌
Ohmite
描述
RES 100M OHM 1% 1/2W AXIAL
数据表
RX-1M1006FE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
RX-1M1006FE
内容 *
    RX-1M1006FE 规格
    SeriesRX-1M
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance100 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.197" Dia x 1.875" L (5.00mm x 47.63mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C